دیدار اصحاب رسانه شهرستان با خانواده شهید شیبانی+ تصاویر

همزمان با هفته دفاع مقدس، اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان علی آباد کتول با خانواده محترم شهید مدافع حرم محمدرضا شیبانی مجد دیدار کردند.

دیدار اصحاب رسانه شهرستان با خانواده شهید شیبانی+ تصاویربه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید شیبانی ، همزمان با هفته دفاع مقدس، اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان علی آباد کتول روز یکشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۰ با خانواده محترم شهید مدافع حرم محمدرضا شیبانی مجد دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور فعال همکاران رسانه ای شهرستان انجام شد اهالی خبر شهرستان پای درد و دل های پدر و مادر بزرگوار این شهید عزیز نشستند و مباحثی در مورد اتفاقات قبل و بعد از شهادت شهید شیبانی توسط ایشان بیان شد.

کربلایی یوسف شیبانی ، پدر شهید با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان این که یاد شهدا و دغدغه هایی که آن ها داشتند باید همیشه سرلوحه کار اصحاب رسانه قرار بگیرد، گفت: شما عزیزان همانند شهدا برای عزت و سربلندی اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده و زحمات ارزنده ای صورت می دهید که جای قدردانی دارد.

وی افزود: حضور شهید محمدرضا در دفاع از حرم آل الله یک وظیفه شرعی و توفیقی بود که محمدرضا دنبال این هدف بود و تمام سعی خود را در محل خدمت می کرد تا به هر نحوی که امکان داشت عازم به این نبرد حق علیه باطل شود و نهایتا دراین راه به خواسته خود که همان دفاع از حریم آل الله و شهادت در راه خاندان عصمت و طهارت بود رسید.

شیبانی بیان داشت: همه ما باید استمراردهنده راه شهدا باشیم که این عزیزان به ما آبرو و عزت دادند و باید شهدا را به عنوان چراغ راهنمای خود در تمام مراحل زندگی داشته باشیم تا از حرکت در مسیر ولایت گم نشویم، چرا که محمدرضا گوش به فرمان ولایت و مطیع امر ایشان بود.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: اصحاب رسانه باید اهداف شهدای مدافع حرم را در جامعه تبیین و برجسته کنند.

ایشان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد دغدغه های خانواده شهدا گفت : اینطور نیست که ما دغدغه و خواسته شخصی داشته باشیم ، دغدغه ما برای تمام خانواده های شهداست و ما و مسئولین می بایست آنچه را عمل کنیم که شهیدان از ما خواسته اند، اینکه نگذاریم یاد و خاطر شهدا در جامعه کمرنگ شود یکی از خواسته های ما از اصحاب رسانه هست و آن ها می توانند با قلم خود در برجسته سازی هر آنچه شهدا از ما در وصیت نامه ها و صحبت های بجای مانده از خود خواسته اند نقش بسیار مهمی داشته باشند.

همچنین خانم سیده مریم حسینی، مادر بزرگوار شهید نیز با بیان ماجراهای قبل و بعد از شهادت فرزندش از تاکید فراوان شهید مدافع حرم محمدرضا شیبانی و اهمیت زیادی که ایشاد به مساله حجاب می دادند از نگرانی خود در مورد این مساله صحبت کرد و متذکر شد ما باید مساله حجاب و عفاف را به عنوان یک اصل ، و بیان ، تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر را همچون یک فریضه واجب سرلوحه کار خود قرار بدهیم و ضمن تعریف اتفاقاتی در این باره تاکید کرد که در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و تمام سعی خود را می کنیم تا ادامه دهنده یکی از مهمترین مسائلی که شهید به آن اهمیت می داد باشیم.

وی با تشریح اتفاقات و حوادث بعد از شهادت شهید شیبانی خاطرنشان کرد: ما هیج وقت از شهادت فرزندمان ناراحت نشدیم و این موضوع را بعد از شهادت نیز احساس کردم که خود شهید به من کمک کرد که صبری زینب گونه پیدا کنم و در ایام تشییع جنازه هم با اینکه در آن لحظه موفق نشدم چهره فرزندم را ببینم باز هم محکم ایستادم تا دشمنان نظام و انقلاب از این اتفاق شاد نشوند و آنچه شهید از ما خواسته بود اتفاق بیافتد.

در پایان خانواده شهید مدافع حرم محمدرضا شیبانی با تشکر از حضور اصحاب رسانه گفتند: حضور شما اصحاب رسانه و مردم برای ما مایه دلگرمی است و از این حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران کمال تقدیر و تشکر را داریم.

اصحاب رسانه شهرستان علی آباد کتول با تاکید بر این اصل که رسانه ها باید یکدل و یک دست باشند تا بتوانند شئائر انقلاب که حاصل خون شهداست را زنده نگه دارند ضمن قدر دانی و تجلیل از خانواده معظم شهید شیبانی از خداوند متعال آرزوی سلامتی ایشان را خواستند.

گزارش و عکس : سید علی انصاریان